JAK VZNIKÁ MASKOT

V deseti bodech, stručně, jasně a snad i srozumitelně
 • Zadání

  Prvním krokem je osobní konzultace přímo ve vaší firmě. Při tomto setkání si můžete udělat obrázek o tom, jaké přínosy pro vás maskot může mít a hlavně, jaká jsou vaše očekávání, vize, představy.
 • Myšlenka, nápad

  Seznámím vás podrobným popisem s návrhem maskota, kde bude rozepsána hlavní myšlenka/nápad a popis samotného maskota. Tento krok zpravidla zabere 1 týden, dle rozsahu práce.
 • Grafická skica ve 2D

  Bude-li se vám myšlenka zamlouvat, přistoupím k samotné realizaci. Jinými slovy maskota naskicuji do grafické podoby (obrázek). Uděláte si tak lepší představu o tom, jakými hlavními rysi se bude maskot vyznačovat.
 • 3D modelování maskota

  Dalším krokem je již modelování maskota do 3D a to na základě vámi schválené grafické skici. Tento úkon trvá v závislosti na složitosti celé postavičky, průměrně však první náhled modelu dodávám cca do 14 dnů.
 • Texturování maskota

  Jakmile je 3D model vychytán do nejmenších detailů, následuje další krok, jeho texturizace. To znamená, že k původně šedému modelu budou přiřazeny barvy a materiály a jednobarevná postavička se rázem promění do finální podoby.
 • Rigování maskota

  O co se jedná? Ve své základní póze je maskot většinou rozpažený a rozkročený. Tedy taková nic neříkající strnulá poloha. Aby bylo možné s maskotem pohybovat, je zapotřebí postavičce naroubovat kostru a svaly. V případě zájmu a požadavků lze maskota také rozpohybovat a vytvořit animaci.
 • Osvětlení, nasvícení a nastavení kamery

  Narigovaný maskot v předem dohodnuté póze je již hotový. V tomto kroku je však ještě nutné maskota dobře nasvítit, dodat přirozené stíny, zvolit ideální úhel kamery a potřebnou hloubku ostrosti.
 • Rendering

  Finální fáze každého modelování je renderování dat. 3D data jsou převedena na obrázek či video a to v dohodnutém rozlišení a rozměrech. Jednoduše řečeno, získáme konečný výstup (obrázek či video).
 • Postprodukce

  Jedná se o úkon, ve kterém se vezmou surová data z rederingu a ta se následně upraví do finální podoby. Dodatečné osvětlení, kompozice jednotlivých vrstev, zvuk, střih, atd..
 • Předání 3D maskota

  Hotovo! V této fázi je vám maskot zaslán v dohodnutých formátech elektronickou poštou.

Publikování nebo další šíření obsahu serveru 3Dmaskoti.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie, používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas.
Více informací zde.

Informace o zpracování osobních údajů